Reštauračné zariadenia s grilom

Gril Club, Grill Bar, Grill Pub, Grill House alebo len obyčajné reštaurácie či pohostinstvá – všetky tieto gastro podniky majú vo svojom inventári nejaký reštauračný gril. Plynový alebo elektrický, občas i na drevené uhlie, umiestnený v kuchyni, na „place“ či na záhrade. Grilovať potraviny je  dnes veľký hit a hlavne v letnej sezóne veľmi žiadaný artikel. Na reštauračnom či domácom grile je možné pripravovať naozaj rozličné potraviny od mäsa cez syr, vajíčka, až po zeleninu a špízy. Šikovný grillman, či šikovná grillwoman dokáže na grile pripraviť i pizzu alebo zemiakovú placku či palacinku. 

No reštauračné grily potrebujú aj doplnkové príslušenstvo, ako grilovacie náradie, vidličky, alumíniové grilovacie tácky, bambusové špízy, a tiež potreby na čistenie, napríklad kefy či spreje na pripáleniny. 

A môžeme servírovať.

Reštauračný gril nestačí. Hotový grilovaný pokrm potrebujeme servírovať. Nesmieme zabudnúť na príslušný príbor. K steaku sa najlepšie hodí steakový nôž s vidličkou. Tiež sa hodia polievkové lyžice i kávové lyžičky. Je pravda, že pri posedení na záhrade dáme prednosť alumíniovým táckam pred reštauračným porcelánom, ale jedlo vyzerá estetickejšie na reštauračnom porceláne. Na tuhé potraviny si vyberieme reštauračné taniere plytké, na polievky taniere hlboké, na pochutiny malé tanieriky a na nápoje použijeme sklenené poháre alebo porcelánové hrnčeky. Vyberieme si i rozličné karafy, čajníky a džbánky. Tiež na pizzu použijeme tanier na to určený. Špagety či iné cestoviny vyzerajú fantasticky vo veľkých hlbokých porcelánových tanieroch s širokým okrajom. A keď hovoríme o reštauračnom porceláne, tak nesmieme zabudnúť ani na cukorničky, soľničky, koreničky a mlynčeky na korenie. Reštauračný porcelán je možné vyberať z obrovského množstva veľkostí, tvarov i vzorov. Je vyrábaný vo veľkých sériách. Záleží len na požiadavkách, predstavách a možnostiach jednotlivých reštauračných zariadení. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post